Poradniki
Redakcja
redakcja@rankomat.pl
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Z myślą o turystach podróżujących kilka razy w roku, a także preferujących m. in. jazdę na nartach, największy polski ubezpieczyciel PZU przygotował ubezpieczenie Bezpieczny Powrót. Polisę wyróżnia fakt, że jest produktem całorocznym. Postanowiliśmy szczegółowo przeanalizować tę ofertę.
Rodzice wysyłający dziecko na obóz narciarski za granicę muszą pamiętać, że szkolna polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) najczęściej posiada niską sumę gwarantowaną. W efekcie nie będzie ona w stanie pokryć kosztów leczenia czy rehabilitacji w razie wypadku poza Polską.
Chociaż na przełomie listopada i grudnia w Polsce sezon narciarski dopiero rusza, to na zagranicznych stokach panują dobre warunki atmosferyczne do jazdy na snowboardzie niemal przez cały rok. Zwłaszcza na alpejskich lodowcach. Jednak nim oddamy się przyjemności jazdy na desce, należy zadbać o własne bezpieczeństwo. W tym celu konieczny będzie zakup odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego.
Chociaż na przełomie listopada i grudnia warunki do jazdy na nartach w Polsce nie są sprzyjające, zupełnie inaczej jest za granicą. Warto pamiętać, aby przed wyjazdem na stok zadbać o swoje bezpieczeństwo – w tym celu wystarczy zakupić ubezpieczenie turystyczne. Zwłaszcza wybierając się na jeden z austriackich lodowców, gdzie można jeździć niemal przez cały rok.
Wyjazd na narty to świetny sposób na relaks i wypoczynek po wielu miesiącach ciężkiej pracy i ciągłego mierzenia się z codziennymi obowiązkami. Aktywność fizyczna, sport, pozwalają na rozładowanie napięć, na odprężenie i nabranie nieco dystansu do świata, życia, wszystkich spraw i problemów. Warto jednak zadbać o to, by ten wyjazd, był w pełni bezpieczny i relaksacyjny i nie stał się przypadkiem źródłem kolejnych kłopotów. W tym celu właśnie należy wykupić dla siebie polisę, która zabezpieczy przed finansowymi skutkami ewentualnych wypadków.
Bardzo popularną opcją zimowego wypoczynku jest jazda na nartach lub snowboardzie. Często zapominamy jednak, że warto zabezpieczyć się przed wyjściem na stok wykupując odpowiednie i korzystne ubezpieczenie. Jaką polisę wybrać? Jaki pakiet brać pod uwagę? Jak wybrać firmę ubezpieczeniową i nie dać się oszukać?
Ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny powinno być dostosowane przede wszystkim do potrzeb, oczekiwań i zadania, jakie może w czasie wyjazdu spełnić. Oczywiście, nikt nie planuje wypadku czy innego nieszczęścia w czasie wakacji. Takich rzeczy, poza tym, że się nie planuje, nie da się również przewidzieć, a to znacznie większy problem. Właśnie dlatego działając profilaktycznie, warto na wszelki wypadek się ubezpieczyć. Być może polisa się nie przyda, a być może okaże się ona bezcenna. A z jakimi kosztami trzeba się liczyć, decydując się na takie rozwiązanie?
Sporty zimowe zaliczane są przez towarzystwa jako wysokiego ryzyka bądź ekstremalne. Dlatego jeżdżąc na nartach czy snowboardzie przed zakupem ubezpieczenia turystycznego należy sprawdzić czy posiada tego typu zakres ochrony. Jeżeli nie, to w razie wypadku na stoku za granicą będziemy musieli zapłacić za leczenie bądź koszty powrotu do kraju z własnej kieszeni.
11 proc. aktywnych fizycznie Polaków deklaruje, że potrafi jeździć na nartach lub snowboardzie – wynika z badania Centrum Badania Opinii Społecznej „Aktywność fizyczna Polaków”. Polski Związek Narciarski szacuje liczbę osób, które uprawiają jeden z tych dwóch sportów zimowych na około 1,5-2 mln.
Co trzeci entuzjasta sportów zimowych w Polsce deklaruje, że zamiast nart wybiera snowboard, a co piąty uprawia obie dyscypliny. Zdecydowanie częściej (46 proc.) deskę wybierają ludzie młodzi do 29 roku życia – wynika z badania „Zwyczaje Polaków związane ze sportami zimowymi” przygotowanego na zlecenie TU Europa.