Wyjechałeś na narty lub snowboard za granicę, ale zapomniałeś o ubezpieczeniu? Nie mamy dobrych informacji - musisz liczyć się z karencją w ubezpieczeniu. Co to oznacza?
Jeśli osoba, która chce wykupić ubezpieczenie przebywa już za granicą, obowiązywać ją będzie KARENCJA. Jest to okres bezpośrednio po zawarciu ubezpieczenia, przez który nie przysługują świadczenia z polisy, pomimo opłacenia składki. Inne towarzystwa ubezpieczeniowe po prostu uniemożliwiają wykupienie polisy z datą rozpoczęcia okresu ubezpieczeniowego wcześniejszą niż 2-5 dni.
źródło: materiały własne
Taki zapis ma na celu wyeliminowanie sytuacji zawierania umowy ubezpieczeniowej już po powstaniu szkody i w ubezpieczeniach narciarskich posiada go każde towarzystwo ubezpieczeniowe. Jeżeli przeoczyliśmy zakup polisy, musimy jak najszybciej to zrobić. Im wcześniej ją wykupimy w tym korzystniejszej sytuacji będziemy. Proces zakupu może trwać jedynie kilka chwil, warto więc porównać oferty dużo wcześniej. Datę rozpoczęcia ochrony możemy ustalić nawet z dużym wyprzedzeniem.
Karencja trwa zazwyczaj od 2 do 5 dni. Nasza porównywarka wskaże Ci, które towarzystwa ubezpieczeniowe oferują najkrótszą karencję. Ważna wskazówka – jeśli tylko część z osób, które będą ubezpieczane przebywa za granicą, a pozostałe w Polsce, wykup dwie odrębne polisy, tak aby karencja nie obejmowała tych, którzy jeszcze nie przekroczyli granicy Polski.
Redakcja portalu:
Sam start śmigłowca ratunkowego wycenia się mniej więcej na 5.000 euro, a jeśli w grę wchodzą również poszukiwania, czy ratowanie turystów w trudnych warunkach pogodowych, w trudnodostępnych rejonach gór, rachunek będzie wielokrotnie wyższy. EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie pokrywa w ramach ubezpieczenia NFZ...
Zimowe wakacje już zaplanowane – wyjeżdżasz na narty do Austrii. Jak dobrze ubezpieczyć się na taką wyprawę? Co powinna zawierać twoja polisa narciarska, aby skutecznie Cię chroniła? O czym powinieneś wiedzieć, zanim udasz się na austriacki stok? Odpowiedzi poznasz w naszym poradniku z cyklu "Wyjeżdżam na narty do...".
Zastanawiasz się gdzie na narty pojechać w sezonie 2020/2021? Zdecydowana większość polskich narciarzy wybiera krajowe stoki. Przyciągają ich dwukrotnie niższe ceny karnetów niż w Alpach, a także łatwość dojazdu do ośrodków narciarskich. W ciągu ostatnich lat znacznej poprawie uległ również stan infrastruktury w wielu polskich kurortach.
Słowacja to mnogość stoków o różnym poziomie trudności, piękne widoki i możliwość spędzenia zimowego urlopu taniej niż w Polsce. Słowacja to wymarzone miejsce na narty. Zanim jednak się tam wybierzecie, warto zapoznać się z najważniejszymi kwestiami, dzięki którym wyjazd będzie nie tylko udany, ale i bezpieczny.