Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Zabezpiecz swój sprzęt narciarski na lato!

narty

Poza letnim treningiem i przygotowaniem swojego organizmu do zimowego szaleństwa powinniśmy także pamiętać o przygotowaniu sprzętu. Dobrze zabezpieczone i przechowywane narty czy snowboard to większy komfort i bezpieczeństwo na stoku. Zobaczmy, co możemy zrobić dla swojego sprzętu w lecie.

Po zakończonym sezonie sprzęt sportowy koniecznie należy gruntownie wyczyścić z brudu i resztek soli. Kolejnym etapem jest uzupełnienie powstałych uszkodzeń w powierzchni ślizgów. Wielkość tych uszkodzeń zależy od warunków w jakich jeździliśmy, przygotowania trasy oraz dynamiki jazdy. Jeżeli nie mamy doświadczenia, nie powinniśmy naprawiać ich sami. Najlepiej będzie, kiedy udamy się do profesjonalnego serwisu narciarskiego.

Z tego poradnika dowiesz się:

Znajdź najlepsze ubezpieczenie już teraz

Jak przygotować sprzęt sportowy do kolejnego sezonu?
Sprawdzenie stanu wiązań Kontrola  stanu wiązań to obowiązkowy punkt. Aby ochronić je przed korozją i kurzem można spryskać je olejem penetrującym w sprayu. Warto je odkręcić i poluzować napięcie sprężyny, aby nie dopuścić do odkształceń.
Zadbanie o ostrzenie i smarowanie Ostre krawędzie nart czy snowboardu pozwalają poczuć przyjemności z jazdy i zadbać o bezpieczeństwo na stoku. Dzięki nim nie będziemy mieć trudności z zatrzymaniem się czy zmianą kierunku jazdy. Jeżeli wzdłuż krawędzi zobaczymy nierówności lub rdzę, oznacza to, że ostrzenie musimy zrobić jak najszybciej. Ostatnim etapem przygotowania nart powinno być smarowanie. Warto wykonać je na gorąco, ponieważ jest bardziej skuteczne i najtrwalsze. Gwarantuje ono płynną i bezproblemową jazdę.
Przechowywanie Narty i snowboard powinno się przechowywać w suchym, przewiewnym miejscu z dala od słońca, gdzie nie ma dużych wahań temperatury.  Jeżeli będą one trzymane w trakcie sezonu letniego w pokrowcu, wtedy pamiętajmy o nie zapinaniu suwaków. Koniecznie należy też rozkręcić sprężyny w wiązaniach do minimalnej wartości.

 źródło: materiały własne

Przygotowanie odzieży narciarskiej

 

 ✓ kurtka
Kurtki z nieprzemakającą, oddychającą i wiatroodporną membraną (np. goretex) powinny byś prane w odpowiedni sposób, zgodny z zaleceniami producenta. Możemy uprać ją ręcznie, w pralce lub chemicznie. Jeżeli zdecydujemy się na pranie w domu w pralce pamiętajmy o wyborze odpowiedniego detergentu. Bez obawy możemy zastosować szare mydło lub płyn do prania dla niemowląt (pamiętajmy, że w jego składzie nie może być lanoliny, ponieważ uszkadza ona strukturę materiału) lub kupić specjalny płyn do prania odzieży membranowej.

✓ bielizna termoizolacyjna
W sklepach ze sprzętem turystycznym warto poszukać bielizny termoizolacyjnej. Latem nie ma sezonu na tego rodzaju odzież, co oznacza, że może natrafimy na jakieś atrakcyjne wyprzedaże. Warto pomyśleć o tego typu bieliźnie, ponieważ doskonale odprowadza ona wilgoć i zapobiega wyziębieniu ciała.

✓ buty
Buty przechowujemy lekko zapięte. Zwracamy uwagę, aby wkładka nie była nigdzie zagięta. Oczywiście buty muszą być dokładnie wysuszone!

Ubezpiecz sprzęt narciarski

Wakacje to dobry czas na zadbanie o swój sprzęt narciarski. Warto poświęcić trochę czasu i doprowadzić nasze narty czy snowboard do właściwego stanu używalności. Regeneracja zaniedbanego sprzętu będzie dużo bardziej czasochłonna i droższa. A nam zależy, przecież na tym, żeby początek sezonu spędzić na stoku, a nie w serwisie.

 

Redakcja portalu:

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa